Dan očeva 4. razred
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, 20. 3. 2017.

TATE, SRETAN VAM DA OČEVA!!

4. razred Matične škole, učiteljica Jelena Šoch

Prošle godine, u čast majkama, proslavili smo u razredu Majčin dan. Ove godine da se očevi ne bi osjećali zapostavljeno, odlučili smo ih iznenaditi i proslaviti Dan očeva. Očev dan slavi se u čast ocu, a proslava je u većini zemalja u mjesecu lipnju, treće nedjelje. Kod nas se slavi 19.ožujka.

Proslava Dana očeva poklapa se s blagdanom Svetog Josipa jer je upravo taj čovjek uzor svakog očinstva na Zemlji, uzor zaštitnika svoje žene i oca djetetu kojem nije bio biološki otac. Poznato je da je to činio sa velikom ljubavlju i mudrošću – dvjema osobinama bez koje nema pravog očinstva.

Iako je većina sinova ili kćeri uvijek nekako više povezano s majkom, otac je taj koji je isto uz vas i ako imate priliku pokažite mu svu zahvalnost koju osjećate prema njemu. Iz tog smo razloga mi, četvrtaši, odlučili iznenaditi naše očeve!

Tate su se okupile,skoro u punom broju, misleći da je nekakav roditeljski sastanak. Nakon par mojih uvodnih riječi djeca su pokucala na vrata s balonima u ruci te glasno pozdravila očeve sa SRETAN VAM DAN OČEVA!

Nakon toga su slijedile pjesme,recitacije tekstova poznatih autora, ali naravno i njihove pjesme i sastavi. Djeca su tatama uručila njihove radove koji su pripremili na satu likovne kulture i zajedno su zaigrali društvene igre.

Bilo je veselo, emotivno i nezaboravno. Još jednom sam osjetila i shvatila zašto volim ovaj posao i djecu…Sreća, sjaj i ponos u očima djece i roditelja nezamjenjiv je. Ovaj posao je privilegija! … „kažu da neke stvari u životu nikad ne možeš zaboraviti, e, pa, ovo je sigurno jedna od njih!“ – rekao je jedan tata.