Međunarodno matematičko natjecanje Klokan

Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" 2018.

Hrvatsko matematičko društvo već godinama za naše osnovnoškolce i srednjoškolce organizira natjecanje "Matematički klokan" koje mnogi znaju pod nazivom "Klokan bez granica". Radi se o međunarodnom natjecanju koje se isti dan u isto vrijeme održava u mnogim državama diljem svijeta, a čiji je cilj popularizacija matematike i širenje osnovne matematičke kulture. Ove godine natjecanje je održano 22.ožujka s početkom u 12.30 min. Povjerenica za provedbu natjecanja i naša učiteljica matematike, Darija Brzić tako je već šestu godinu za redom uključila i našu školu u ovo, uistinu, djeci zanimljivo natjecanje.

O IGRI:

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Moto igre - natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

SUDIONICI U 2018.GODINI:

2.RAZRED:

Luka Mandić, Sunčica Mandić, Mila Matulj, Šime Morović, Karlo Rota, Filip Erstić, Dominik Birkić,Ivan Galešić, Mate Katuša, Ivano Colić, Marko Miličević, Roko Colić, Valentina Zelanto, Cvita Pulić, Gabrijela Vrankulj, Luka Morović, Matea Eškinja, Karlo Horvat, Luka Brzić, Filip Brzić.

3.RAZRED:

Maja Pedisić, Josip Pedišić, Ana Santini, Ira Kadija, Lana Birkić, Anastazija Colić, Antonia Strmota, Dorotea Dragić, Cvita Galešić, Iva Galešić, Leon Raspović, Cvita Baričić, Jakov Batur, Mislav Batur, Ante Galešić, Melani Kelava, Kristina Majica, Ivano Prtenjača, Jakov Vodopija.

4.RAZRED:

Ante Brkljačić, Karlo Mitrović, Ivano Zrilić, Sara Zrilić, Šime Števanja, Leonarda Rukavina, Tonka Horvat, Bruna Dukić, Leonarda Marija Krklec, Hana Vrankulj.

5. RAZRED:

Karmen Kadija, Ivano Knežević, Franko Pedisić, Cvita Bezinović, Karmen Mitrović, Maja Kruneš.