Večer matematike
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, 7. 12. 2018.

VEČER MATEMATIKE

I ove godine uživali smo  u druženju na još jednoj „Večeri matematike“, drugačijoj nego ovih godina. Datum se poklopio sa svetim Nikolom i ono najljepše od svega, imala je humanitarni karakter.

Nakon matematičkog dijela, uživali smo u poslasticama koje su nam pripremale teta Ivanka, Jadra, Jagoda i Predrag. Miris palačinki, frita i crnog rižota širio se po cijeloj školi. Posjeti nas je i sveti Nikola, podijelio je darove, obišli smo izložbu slika naših bivših učenika, danas ponosnih roditelja. Božićni ugođaj i igra na kraju je imao uistinu lijepu gestu – prikupljenim novcem pomoći ćemo najpotrebnijima na našem području.

Učenici i roditelji uvjerili su se kako sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Zahvala ravnateljici, učiteljici Dariji, svim učiteljima, teti Ivanki, Jadri, Jagodi,vrijednim kuharicama, Predragu, svim volonterima i veliko hvala svima vama jer bez vas ova večer ne bi imala svoju čar ljubavi, dobrote, darivanja, radosti i zajedničkog druženja.

SRETNI BLAGDANI SVIMA!!!