POSJET KAZALIŠTU LUTAKA ZADAR
Autor: Zorica Pedisić-Rota, 4. 11. 2020.

U pratnji svojih učitelja, učenici petih i šestih razreda, prošli petak, 30. listopada, posjetili su Kazalište lutaka Zadar. U režiji Vinka Radovčića pogledali su predstavu „Pazi što govoriš“.

Predstava je temeljena na gotovo tri stotine godina staroj priči, Lashon Hara (Zli jezici), židovskog učitelja Baal Shem Tova, koja kaže da širenje glasina šteti onome koji govori, onome o kome se govori i onome koji sluša.

Osnova priče je odnos neobične Profesorice s njezinih dvoje učenika. Jednog dana oni vide Profesoricu u neobičnoj situaciji te pomisle kako je ona nešto ukrala. Zaslijepljeni pravednošću i neznanjem, prošire glasine o njoj kao o kradljivici.

Kroz tu krajnje jednostavnu situaciju zabune, predstava govori o snazi koju riječi imaju te o tome da ih moramo pažljivo birati kako ne bismo nekoga povrijedili.

Svakako vam preporučujemo da pogledate ovu predstavu.