Upute za roditelje djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk.god.2022./2023.
Autor: Lorena Krajšić, 14. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

s obzirom na epidemiološku situaciju i mjere zaštite s kojima se moramo nositi sistematski pregledi će se obavljati na sljedeći način:

ZA LABORATORIJSKE PRETRAGE:

*Laboratorijski pregledi djece održat će se u vremenskom razdoblju od 10.03. do 16.03.2022., a o terminu za svako pojedino dijete roditelji će biti obaviješteni telefonskim putem.

UVAŽAVAJU SE I NALAZI KOJI NISU STARIJI OD 6 MJESECI. – u odnosu na termin sistematskog pregleda.
Laboratorijske pretrage krvi i urina radit će se u medicinsko-biokemijskom laboratoriju u Biogradu (Dom zdravlja Biograd, prizemlje, čim se uđe u dom, lijevo do lifta, hodnikom do kraja, tel: 384-920), točno određenim danima kako je i zadano od 07,00 do 09,00 h.
Treba ponijeti zdravstvenu iskaznicu, a urin (mokraća) za pretrage uzeti kod kuće (prethodno kupiti kemijski čistu čašicu u ljekarni, poželjno napisati ime i prezime).
(Urin ne treba biti prvi jutarnji, ali bi bilo poželjno nakon osobne higijene uzeti srednji mlaz). Za vađenje krvi djeca trebaju biti natašte, ili ako doručkuju uzeti lagani obrok.
MOLIMO TAKOĐER POŠTIVATI TERMINE DA SE NE STVARAJU GUŽVE (Uputnice nisu potrebne, samo treba doći dati urin i izvaditi krv u laboratoriju)

NALAZE RODITELJI NE TREBAJU PODIZATI.

AKO JE NEKO DIJETE ILI RODITELJ U VRIJEME TERMINA BOLESTAN, IMA TEMPERATURU ILI NEKE DRUGE SIMPTOME, OBAVEZNO NAM SE PRIJE JAVITI TELEFONOM, RADI PROCJENE DOLASKA NA TERMIN (U SLUČAJU BOLESTI OTKAZIVANJA PREGLEDA).

ZA SISTEMATSKI PREGLED JE POTREBNO PONIJETI SLJEDEĆE DOKUMENTE:

*Sistematski pregledi djece održat će se u vremenskom razdoblju od 24.05. do 03.06.2022., a o terminu za svako pojedino dijete roditelji će biti obaviješteni telefonskim putem.

1. zdravstvenu iskaznicu djeteta (OBAVEZNO)
2. iskaznicu imunizacije (kartončić o cijepljenju, podatke o cijepljenju)
3. liječnički karton od liječnika pedijatra (dokumentaciju o prijašnjim i sadašnjim akutnim i kroničnim bolestima i terapiji) – roditelji čija su djeca upisana kod Dr. Kevrić u Biogradu, ne trebaju podizati karton
4. povijest bolesti i nalaze djece koja boluju od neke kronične bolesti
5. ZUBNU PUTOVNICU (koju možete preuzeti u privitku, potom otići kod izabranog stomatologa te ispunjenu i potpisanu donijeti sa sobom na pregled kod školskog liječnika)

6. ANAMNESTIČKI UPITNIK ZA RODITELJE – ISPUNITI I DONIJETI VEĆ ISPUNJENO NA PREGLED (koju možete preuzeti u privitku)
7. IZJAVU O COVIDU – TAKOĐER POPUNJENU DONIJETI SA SOBOM (UPISATI SVE OSIM DATUMA I TEMPERATURE KOJU ĆEMO MJERITI SVAKOM DJETETU I RODITELJU PRI DOLASKU NA PREGLED ), TE POTPISATI. (kojeg možete preuzeti u privitku)

U slučaju da nešto nije jasno kod popunjavanja upitnika i izjave, slobodno ostaviti prazno, pa ćemo zajedno popuniti na pregledu.

Sistematski pregledi će se održavati u Ambulanti školske medicine Biograd (Dom zdravlja Biograd, prvi kat, od lifta hodnik lijevo, pa do kraja, zadnja vrata s lijeve strane).

MOLIMO DA DJECA PRIJE PREGLEDA KOD LIJEČNIKA OBAVEZNO DORUČKUJU ILI RUČAJU (ovisno kad imaju termin pregleda).

TAKOĐER MOLIMO RODITELJE DA POŠTUJU ZADANE TERMINE, A AKO NISU IZ BILO KOJIH RAZLOGA U MOGUĆNOSTI DOĆI U SVOM TERMINU NEKA NAM SE NA VRIJEME JAVE PONEDJELJKOM I ČETVRTKOM U POPODNEVNOJ SMJENI OD 14,00 DO 18,00 SATI, A UTORKOM, SRIJEDOM I PETKOM U JUTARNJOJ SMJENI OD 08,00 DO 12,00 SATI NA BROJ TELEFONA 023/386-820 ILI MOGU POSLATI UPIT MAILOM NA skolska.biograd@gmail.com I DOGOVORITI ĆEMO NOVI TERMIN PREGLEDA.

MOLIMO POŠTIVATI TERMINE DA SE NE STVARAJU GRUPE U ČEKAONICI TE MOLIMO AKO JE IKAKO MOGUĆE DA NA PREGLED DOLAZI SAMO JEDAN RODITELJ S DJETETOM (NE DOVODITI STARIJU/MLAĐU BRAĆU I SESTRE ) SUKLADNO VAŽEĆIM EPIDEMIOLOŠKIM MJERAMA.

HVALA NA RAZUMIJEVANJU