RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU

Rezultati natječaja Hrvatske glazbene mladeži 2013. godine

RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU – likovni doživljaj glazbe hrvatskih skladatelja

Na početku školske godine 2013./14. (u rujnu 2013. godine) raspisan je likovni natječaj RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe hrvatskih skladatelja  po slobodnom izboru. Na natječaj je pristiglo 965 likovnih radova učenika iz cijele Hrvatske.

Radove je pregledalo povjerenstvo u sastavu: akademik Tonko Marojević (likovni kritičar i publicist), akademik Frano Parać (skladatelj), Dimitrije Popović (akademski slikar) Jelena Korenčić (akademski grafički dizajner).

Među pristiglim radovima izabrani su i nagrađeni radovi 6 učenika, a za izložbu u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ izabrano je 85 likovnih radova. Likovna izložba će se odvijati u vrijeme održavanja TJEDNA GLAZBE ZA MLADE. U utorak, 8. travnja 2014. godine, u 12:00 sati bit će održana tiskovna konferencija, zajedno s otvaranjem izložbe i dodjelom nagrada i priznanja.

Među odabranim radovima za izložbu je i rad naše učenice IV. razreda SARE BARIČIĆ, učiteljica (Dražena Strpić).

Glazbeni poticaj za rad: Ivan pl. Zajc: Lastavicam.