Dan pješačenja-četvrti razredi
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, 29. 10. 2014.

Terenska nastava naših četvrtaša

Povodom obilježavanja Dana pješačenja naši četvrtaši sa svojim učiteljicama pješačili  su 28.10.2014.  od svojih škola do crkve sv. Roka u Sv. Filip i Jakovu.

U veselom društvu i uz mali napor sretno su stigli do svog cilja.Lijep i sunčan dan bio je idealan za nastavu u prirodi, međusobno upoznavanje i za igru.

Crkva sv. Roka

Crkva svetog Roka nalazi se povrh Sv. Filip i Jakova. Jako je stara, iz 11. je stoljeća.

Ta crkva cijele je godine usamljena i tužna. Kršćani je uveseljavaju samo jedan dan u godini, na feštu Svetog Roka. A onda ,sutradan , opet je sve po starom. Zato se svake godine održava Dan pješačenja. Tada je uveseljavaju razigrana djeca. Inače, kada je crkva sama, gleda na prekrasne nizine i lijepi Velebit, a s druge strane na plavo more.Kada netko dođe do te crkve, vidi da je ona sama po sebi posebna. Nije pretjerano velika i napravljena je od kamena. Ima i veliko zvono. Okružuje je trava, drveće i cvijeće, a možeš i sjesti na tvrde borove klupe. Ima i dosta kamenja koje isto  može poslužiti kao klupe. Ograđena je ogradom. Jednostavno je posebna i prekrasna.

Crkvu valja razveseliti i razgledati. Dođite, neka bude posjećena svaki dan, a ne samo jedan put u godišnje!

Karla Bošnjak 4.r. Sv. Filip i Jakov