Izlet četvrtaša Hrvatsko zagorje - Zagreb
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, Jelena Šoch, 18. 5. 2017.

Školska ekskurzija učenika četvrtih razreda OŠ Sv. Filip i Jakov

Hrvatsko zagorje - Zagreb

U četvrtak 04.svibnja 2017.g. učenici četvrtih razreda OŠ Sv. Filip i Jakov išli su na dvodnevnu školsku ekskurziju. Na izletu je bilo 48 učenika u pratnji svojih učiteljica i stručnog pratitelja.  Prvo odredište bila nam je Krapina, gdje smo uz pratnju kustosa obišli Muzej neandertalaca. Obilazak muzeja započeo je filmskom projekcijom. Prošetali smo i do nalazišta pračovjeka – brdašca Hušnjakovo. Nakon toga otišli smo na ručak u restoran Preša na brežuljcima Krapine. Poslijepodne krenuli smo prema dvorcu/muzeju Trakošćan. Obišli smo dvorac, njegove raskošne dvorane, oružarnicu, biblioteku, salone,itd. Učenici su sa zanimanjem sve obišli i pogledali .

Nakon obilaska dvorca spustili smo se na jezero podno dvorca gdje su djeca uživala u pogledu i prirodi. Pošto je noćenje bilo u hotelu Trakošćan****, a hotel se nalazi 200m od dvorca uputili smo se pješke prema hotelu. Nakon večere, točnije od 21:30 do 24:00, uslijedila je zabava u hotelskom discu uz stručnog DJ-a, samo za našu grupu djece, a zatim druženje po sobama i spavanje. U petak 05. svibnja,ustajanje je bilo u 7:00 h , doručak u 7:30h. Nakon doručka u hotelu, krenuli smo prema Zagrebu.

Po dolasku u Zagreb posjetili smo Tehnički muzej s planetarijem u pratnji stručnog vodiča. Uslijedio je obilazak Zagreba – pješke smo krenuli Savskom cestom do Ilice, uspinjača, Kaptol, Trg Sv. Marka s crkvom, Sabor, Banski dvori , Kamenita vrata, Trg bana Josipa Jelačića, posjet katedrali. Zatim smo se uputili prema Palmotićevoj ulici gdje smo čekali autobus i gladnog trbuha krenuli prema parku Maksimir. Ručak je bio u restoranu Maksimir. Nakon ručka smo krenuli u obilazak Zoološkog vrta. Cijelo vrijeme obilaska grada i Zoo-a nas je pratilo vrijeme bez kiše, ali malo prohladno i oblačno. Na izlasku iz Zoo-a spustio se oblak kiše, tako da smo se brzim hodom uputili prema autobusu koji nas je čekao na parkingu Dinamovog stadiona.

Krenuli smo svojim kućama oko17:30. Uz jedno stajanje na odmorištu bili smo pomalo umorni od šetnji, obilazaka, plesa, nespavanja, ali učenici i učiteljice su se putem zabavljali, smijali, igrali igre i družili se. Djeca su bila iznimno dobra, pristojna, sve je prošlo bez incidenta. Bila su veseli i zadovoljni. Vraćali su se kućama puni novih saznanja, lijepih dojmova, novih prijateljstava i uspomena.

Jelena Šoch