Božićna priredba

Posljednji dan nastave u prvom polugodištu, 21. prosinca, obilježen je božićnom priredbom koja se održala u holu škole. Voditeljice priredbe, učenica osmog razreda Karla Bošnjak , najavila je Božić kao blagdan mira i pomirenja, te prihvaćanja drugoga i drugačijega.

U veselo i svečano raspoloženje uveli su  nas učenici s „Bajkom o snježnim pahuljicama“, a izveli su je učenici Dramske grupe koju vodi učiteljica Marina Vidas, pjesme „ Listopad u gradu“, „ Sat“, „Pahuljice padajte“, „Probudi se, pada snijeg“ i „Božić dolazi“ pjevao je Mali i Veliki zbor pod vodstvom učitelja Pere Prosenice.

Učenici  1. razreda u „Bajci o snježnim pahuljicama“ su otpjevali pjesmu „Snjegović“, a uvježbala ih je učiteljica Dražena Strpić, a da „ Bajka o snježnim pahuljicama“ ne bi bila bajka bez plesa, dokazale su nam učenice nižih razreda koje su  plesale kao pahuljice pod vodstvom učiteljice Jelene Šoh. Djeca se najviše raduju šarenim poklonima na božićno jutro, ali što djeca uistinu žele dočarale su nam svojim plesnim koracima također učenice nižih razreda uz pjesmu „Rockin Around the Christmas“.

Učenici 4. razreda s učiteljicom Majom Balašćak izgubili su se zajedno s likovima iz bajki i igrokazom „ Novogodišnja bajka“ uveli su publiku u čarobni dječji svijet mašte.

Pjesmu „ Snješkovi pomoćnici“ otpjevali su i plesali na taktove pjesme učenici 3. razreda pod vodstvom učiteljice Ani Dupor- Hećimović.

Na kraju su učenici božićnom programskom paketu dodali omot i vrpcu otpjevavši zajedno s publikom pjesmu „ Sretan Božić svakome“!

Božićnom priredbom uspjeli smo u svojem naumu: razveseliti roditelje, pokazati svoj rad i pobuditi božićni duh.  Nakon priredbe učenici su sretni otišli kućama na zaslužene zimske praznike!