POSJET ZADARSKOM AZILU
Autor: Zorica Pedisić-Rota, 18. 10. 2021.

Povodom Svjetskog dana životinja 4. listopada, učenici drugog razreda sa svojom učiteljicom Ani Dupor- Hećimović posjetili su Zadarski azil. Razgovarajući o tome kako i oni mogu pomoći i djelovati, prikupili su hranu, dekice i igračke.

Imali su rok 10 dana, međutim, uzbuđenje je bilo toliko veliko da im je učionica bila pretrpana već treći dan. Dogovoren je termin za posjet. Predsjednik razreda Franko Kelava, njegova zamjenica Dorotea Eškinja i učiteljica, u ime cijelog razreda odnijeli su prikupljeno. Razveselili su se psima koje su tamo zatekli, ali ih je i preplavio osjećaj tuge zbog velikog broja napuštenih pasa.

Kažu kako su im srca bila ispunjena ljubavlju i ponosom što su nekog mogli usrećiti i razveseliti. Tko zna, možda se netko odluči i nekog psa udomiti. Razmišljaju i o tome.

Vjeruju kako će sljedeće godine opet ići, ali cijeli razred, s nadom da će ih dočekati manje tužnih i napuštenih pasa. Bravo, djeco!!!