« Svibanj 2024 »

UPIS DJECE U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠK. GOD. 2023./2024.
Autor: Gordana Kurtov, 1. 3. 2023.

Poštovani roditelji i staratelji budućih prvašića,

Dana 02. ožujka 2023. godine u Modulu e-upisi u osnovne škole za otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://e-upisi.hr/  moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole sve do 30. ožujka 2023. godine. U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave će roditelji moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. Izborne predmete, produženi boravak itd. Također, ukoliko imaju razloga za to, roditelji će moći podnijeti prijavu za upis u drugu školu.
Napominjemo, prijave za upis djece s  utvrđenim teškoćama su već ranije otvorene,  od 15. veljače 2023. godine do 30. ožujka 2023. godine.
Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 02. ožujka 2023. godine do 30. ožujka 2023. godine roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1.razred osnovne škole.
S obzirom da se u sustav/modul E-upisa u osnovne škole ulazi preko portala E-građani roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti najbližoj školi koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.
Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebno je pratiti WEB stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

u privitku ovog naslova pod OPŠIRNIJE naći ćete KORISNIČKE UPUTE ZA RODITELJE  kao i dopis s  informacijama o načinu provođenja upisa vašeg djeteta u osnovnu školu kao i popis ključnih datuma tijeka postupka upisa.

Ravnateljica Gordana Kurtov

Dopis_za_OS.pdf (163.04 KB)