Projekt IoT

Knjižničarka:

ZORRICA PEDISIĆ-ROTA,prof.,mag.bibl.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:
Ponedjeljak, utorak, srijeda, četvrtak, petak

8.00-14.00
Posudba knjiga: 10.30-13.30
Pauza: 11.00-11.30
Tel: 023/388-609
mail: zorica-pedisic@net.hr

„Djeca koja čitaju, postaju ljudi koji misle.“
„Dok čitate, uvijek ste u dobrom društvu!“

NOVO!!

Poveznica na katalog knjižnice:http://library.foi.hr/m3/k.aspx?B=1596

O KNJIŽNICI

O KNJIŽICI…
Djelatnost školske knjižnice je dio odgojno-obrazovnog procesa, knjižničnog sustava i izravno je uključena u nastavni proces i učenje u školi kroz sve segmente djelatnosti školske knjižnice (neposredno odgojno-obrazovni rad, stručno-knjižnični rad, kulturna i javna djelatnost i stručno usavršavanje). Školska knjižnica radi svakim radnim danom od 8.00-14.00. U knjižnici je zaposlena jedna djelatnica na puno radno vrijeme, Zorica Pedisić- Rota,prof.,mag.bibl.

Rad s učenicima tijekom školske godine odvija se kontinuirano kroz razvijanje navika posjećivanja knjižnice, upućivanje učenika u rad knjižnice, razvijanje čitalačkih sposobnosti učenika, pomoć pri izboru knjige, rad s učenicima u
slobodnim aktivnostima i pomaganje učenicima u obradi zadane teme. Učitelji i učenici redovito koriste knjižničnu građu, organiziraju se kreativne radionice.

DIGITALIZACIJA GRAĐE
    Knjižnična građa je u fazi digitalizacije (Metelwin). Preko linka za katalog možete pretraživati željenu građu! Sve upute se nalaze na linku! Metelwin je knjižničarski program za upravljanje knjižnicama. Upotrebljava se u velikom broju knjižnica u Hrvatskoj i susjednim državama. Najzastupljeniji je knjižnični program u regiji. Razvija se od 1993. godine. Danas se njime služi preko tisuću knjižnica. U zajedničkom OPAC-u je zasad više od dva milijuna naslova i preko petnaest milijuna svezaka. Program potpuno integrira digitalnu knjižnicu i standardni OPAC.

DARUJ KNJIŽNICI!

Dragi učenici, ako kod kuće imate neku knjigu koju ste pročitali i želite je nekom darovati, učinite dobro djelo i darujte je knjižnici. Na taj način omogućit ćete velikom broju djece da uživaju u istoj!!!
                           PIŠI NAM!
Svoje komentare, kritike i poruke pročitanih djela možete slati na mail: zorica-pedisic@net.hr