« Svibanj 2024 »

MEĐUNARODNO MATEMATIČKO NATJECANJE “KLOKAN BEZ GRANICA”
Autor: Zorica Pedisić-Rota, 20. 3. 2023.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 16. ožujka 2023.  godine u 12.30 po dvadeset i peti put održano je  Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”.

Natjecanje se provodi u 97 država Europe, Amerike, Afrike, Australije i Azije. Učenici osnovnih škola natječu se u kategorijama :  Pčelice (P) - 2. razred OŠ, Leptirići (L) - 3. razred OŠ, Ecolier (E) - 4. i 5. razred OŠ, Benjamin (B) - 6. i 7. razred OŠ, Cadet (C) - 8. razred OŠ .

Uz prigodan poklon, već dobro poznatu torticu i rješavanje matematičkih zadataka, puno je slađe.

Ove godine u našoj školi natjecanju je pristupilo 79 učenika u svim kategorijama.

Pčelice : Jure  Barič , Luka Ledenko, Mario Rukavina, Noa Putrić, Lucija Brzić, Bartol Kardum, Duje            Eškinja, Matea Morović, Cvita Mikulić, Gabrijel Mikas, Šimun Jurić, Luka Čirjak, Ivan Rončević, Lara Tot, Marino Zorica, Cvita Števanja, Zara Šarić, Leonarda Vasiljevski, Leo Vidović, Dominik Lumezhaj, Jakov Sremić, David Strmota, Vito Colić.

Leptirići : Mia Milat, Niko Jukić, Cvita Škara, Noa Kožar, Gabriel Kožar, Eva Santini, Filip Mikulandra, Tatiana Bezinović, Ivan         Števanja, Niko Raspović, Mislav Birkić, Patrik Mikulić, Petra Montabelo.

Ecolier : Petar Majica, Leona Eškinja, Dora  Pavlić, Sofia Šoch, Lora Morović, Bepo Rudić, Šime Baričić, Filip Vasiljevski, Danijel Batur, Šime Erlić, Duje Demo, Noa Mišulić, Marino Škara, Jakov Matulj, Duje Galešić, Rino Alvir, Gabrijel Galešić, Kosjenka Mandić, Nola Matijašević, Matea Pirović, Matija Katuša, Jana Katalinić, Lea Filipi, Franciska Smoljan, Ema Ricov, Tamara Colić, Miruna Strmota, Nika Erstić , Ivano Raspović.

Benjamin: Sunčica Mandić, Luka Morović, Marko Miličević, Ivano Colić, Vito Šoch, Šime Morović, Marko Pedisić, Zara Luna     Colić, Lea Rogić.

Cadet : Lana Birkić, Ana Santini, Dorotea Dragić, Leon Raspović, Jakov Vodopija.

S nestrpljenjem očekujemo i ovogodišnje rezultate.