« Svibanj 2024 »

Rezultati natječaja -Radost slikanja uz glazbu-
Autor: Zorica Pedisić-Rota, 10. 6. 2021.

Tjedan glazbe za mladu publiku je program kojeg svakoga proljeća organiziraju Hrvatska glazbena mladež, Zagrebačka filharmonija i Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog s ciljem da umjetnička glazba dođe na listu prioriteta najmlađih.
U okviru Tjedna glazbe za mlade koji kulminira veličanstvenim koncertom održava se i likovno-glazbeni natječaj Radost slikanja uz glazbu. Slušajući glazbu u školi na zadanu temu, kao pripremu za odlazak na koncert, mladi svoje dojmove prikazuju likovnim radom, pod mentorstvom svojih pedagoga i nastavnika.

Na natječaju su sudjelovali učenici naše škole (3.razred, učiteljica Dražena Strpić), a rezultati natječaja su:

2. mjesto: Gita Valerija
Posebna nagrada: Lara Persola
4 rada na virtualnoj izložbi: Paula Vodopija, Paula Vrankulj, Lovre Polegubić, Šimun Baričić

Pod Opširnije nalaze se detalji Natječaja i likovni radovi učenika!

Za ovogodišnji natječaj za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe pristiglo je 287 radova, a sudjelovalo je 5 dječjih vrtića, 25 osnovnih i 5 srednjih škola iz 11 županija - Osječko-baranjske, Splitsko-dalmatinske, Međimurske, Grada Zagreba, Primorsko-goranske, Šibensko-Kninske, Zadarske, Krapinsko-zagorske, Koprivničko-križevačke, Vukovarsko-srijemske te Istarske županije.

Tijekom trajanja ovogodišnjeg natječaja djeca u pratnji svojih mentora slušala su Planete, orkestralnu suitu Gustava Holsta, engleskog skladatelja.
Stručni žiri u sastavu red. prof. art. Tomislav Buntak, izv. prof. art. Alen Novoselec Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu i Mo Tonči Bilić među pristiglim radovima izabrali su najbolje. Mlade umjetnike nagradili su za njihov rad Školska knjiga, Studio Tanaj, Cantus i Art Travel. Čestitamo dobitnicima!
Tjedan glazbe održava se u sklopu projekta Umjetnost na dlanu kojeg je organizirala Hrvatska glazbena mladež u suorganizaciji s Glazbenom mladeži Zagrebačke županije s ciljem približavanja glazbene umjetnosti mladoj publici u vrijeme kada su koncertne dvorane utihnule zbog utjecaja COVID-19 epidemije.

Gita Valerija

Lara Persola